Zimní rybolov na řece Pád

Zimní lov candátů

Po loňské velmi úspěšné zimní sezóně, kdy jsem se tady na Pádu začal naplno věnovat lovu candátů a podařilo se mi jich nachytat neskutečné množství, jsem se rozhodl nabídnout i Vám, jako novinku své firmy, právě zimní lov těchto nádherných dravců. A kdy na ně máte přijet a jak berou, tak to Vám popíši v následujících řádcích.

Prosinec

Prosinec je tady na Pádu prvním zimním měsícem, kdy se si stále ještě můžete potkat se záběry od sumců a kaprů, ale ty postupně ubývají a žezla se ujímají právě candáti. Candáty v tomto měsíci zde lovím na položenou, mnohdy jen s jedním feederem, a jako návnadu používám rybičky.

Leden a únor

V lednu a v únoru, kdy se průtok v řece stabilizuje, pak začínají opravdové candátí žně. Zajímá Vás, co přesně znamená sousloví „candátí žně“? Je to přesně ten čas, kdy pro Vás nebude problém, když se do jejich hejna trefíte, jich během pouhé hodiny nachytat třeba i deset. Opět je lovím na lehkou položenou a mrtvou rybičku, anebo sportovnější metodou zvanou drop shot.

Březen

Vyvrcholením celé candátí horečky bývá měsíc březen. To se voda pomalu začíná prohřívat a candáti se připravují na tření. Začnou si stavět svá třecí hnízda a po vytření zde hlídají své potomstvo. Lovím je na přívlač, pomocí malých třpytek a twisterů, a často to bývají opravdu trofejní kusy s váhou kolem deseti kilogramů a délkou přes jeden metr.

"NESLIBUJI NEMOŽNÉ, ALE NABÍDNU VÁM NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY PŘI LOVU SUMCŮ, KAPRŮ, CANDÁTŮ, PAREM, TUŇÁKŮ, ŽRALOKŮ, MAKREL A JINNYCH MOŘSKÝCH RYB, CO NABÍZÍM JE OSOBITÝ PŘÍSTUP."

Jaroslav Hejtmánek

Rybářský průvodce v Itálii na řece Pád a v Čechách

IČO

87968266

Telefon

+420 603 375 138

E-mail

fishingitaly@seznam.cz

Partneři